Projektas ,,Matau pasaulį KITAIP“

Projektas ,,Matau pasaulį KITAIP“

posted in: Keramikos pamokos, Naujiena | 0

Murdeko studijoje viešėjo ir Nomeda Marčėnaitė su projektu „Matau pasaulį KITAIP“, kuri pati jau du metus moko vaikus lipdymo meno. Projektas skirtas vaikams su regos negalia ir globos namų auklėtiniams. Kūrybiniai užsiėmimai vyksta Šiauliuose ir Murdeko keramikos studijoje Kaune.

„Visi vaikai yra kūrybiški ir to negalima slopinti. Jei vaikui sutrikęs regėjimas, jei jis auga probleminėje šeimoje ar išvis neturi šeimos – tai nežlugdo jo kūrybiškumo. Jis gali būti kitoks, bet jis bus. Ir jį reikia ugdyti, pažinti, o pažinti reiškia pamilti“, – kalbėjo pamokas vaikams vedanti N. Marčėnaitė.
Nuo moliu padengtų keramikos dirbtuvių „Murdeko“ stalų šypsosi jaunųjų kūrėjų darbeliai: „Drugelio atostogos”, „Gražioji Coliukė“, „Mano šuo“ ir kiti kūriniai, pavadinti vienu vardu „Mūsų nematomi draugai“.
„Visi turime nematomą draugą, savo mažąjį „karlsoną“. Tik pas vienus jis gyvena ant stogo, pas kitus – laksto pievoje, pas trečius – kartu ruošia pamokas. Aš irgi tokį turiu“, – šypsodamasi kalbėjo N. Marčėnaitė.
Jaunieji autoriai su regos negalia ir socialiai pažeistai vaikai bendraudami susipažįsta vieni su kitais, o jų pažintis padeda suprasti, kad šiame pasaulyje yra skirtingų vaikų su skirtingais gyvenimo išbandymais: vieni vaikai netekę regos, kiti netekę tėvų.
„Kūrybinių dirbtuvių metu lipdydami vaikai padeda šalia esančiam naujam draugui ir lytėjimo būdu parodo kaip yra lipdomos šuniukui akytės ar paukščiuko snapas. Tokie edukaciniai projektai padeda ne tik atskleisti kūrybinius gabumus, bet ir leidžia pajausti kito gyvenimą, taip vaikams ugdomos socialinės vertybės, draugiškumas, pasitikėjimas savimi ir skatinamas noras padėti kitiems“, – apie projekto, iš dalies finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos lėšomis, idėją kalba jos autorė, socialinius projektus vykdančios VšĮ „Verslas ar menas“ įkūrėja Eglė Jokužytė.
„Vaikų savivertė turi būti teigiama. Vaikams, laikinai netekusiems tėvų globos, yra labai svarbu suprasti, jog jie taip pat gali ir moka bei niekuo nesiskiria nuo kitų bendraamžių“, – teigė moteris.

Visą straipsnį rasite čia

Spauskite ant paveikslėlio ir atsivers galerija:

Leave a Reply