Piname sapnų gaudykles

Piname sapnų gaudykles

posted in: Sapnų gaudyklės | 1

Mergvakario pramoga - sapnų gaudyklių pynimas

Murdeko keramikos studijoje per įkurtuves pynėme sapnų gaudykles, ir, rodos, daug kam šis užsiėmimas patiko. Taigi, nuo šiol ne tik lipdome, bet ir gaudome gerus sapnus.

Jei ir Jūs norite įnešti į savo namus  romantikos, jei ieškote įdomios pramogos savo mergvakariui, jei norite saldžiai išsimiegoti, netrukdomi negerų sapnų – susisiekite.


Sakoma, kad sapnų gaudyklė atkartoja ryto voratinklį gamtos prieglobstyje: jame įsipynusios plunksnos, medžio atplaišos, uogos, spindi rasos lašeliai.

Tradicinė sapnų gaudyklė turėtų būti pinama ant medinio lanko, arklio uodegos plaukais. Perpinami dalykėliai: stiklo karoliukai simbolizuojantys vandenį, ryškiaspalvės džiovintos uogos, leidžiami mediniai karoliukai bei įvairūs akmenėliai. „Voratinklyje“, gamtos ritmu, turi „suptis“ plunksnos, o per centrą turi būti palikta skylė geriems sapnams praeiti.

Šiais laikais į sapnų gaudykles pinami įvairūs karoliukai, sagutės, o ir arklio uodegos plaukai pakeičiami pasirinktos spalvos siūlu.

 

Istorija apie pirmą sapnų gaudyklę

Seniai, kai žodis tebuvo garsas, senasis Lakota genties dvasinis vadovas, stovėdamas ant aukšto kalno, pamatė viziją. Jo vizijoje, Iktomi, didysis išminties ieškotojas, pasirodė voro pavidalu. Iktomi kalbėjo šventaja kalba, kuri buvo senesnė už žvaigždes. Bekalbėdamas jis paėmė senolio gluosnio lanką, papuoštą karoliukais ir plunksnomis. Ant lanko Iktomi pradėjo pinti voratinklį, kalbėdamas apie gyvenimo ciklą: kaip pradedame gyvenimą kūdikiais, kaip subręstame ir galiausiai pasenstame.

Iktomi kalbėjo apie didžiuosius gyvenimo pasirinkimus, kur tenka susidurti su stipriomis jėgomis: geromis ir blogomis. Savo kelią sukant link gerųjų pasaulis padeda, gyvenimas įgauna džiaugsmo. Pasiduodant blogio jėgai laukia nusivylimai ir nesėkmės. Tačiau šios dvi jėgos visada žengia viena šalia kitos, palaikydamos Gamtos harmoningumą. Besidalindamas išmintimi Iktomi pynė savo voratinklį.

Kai jis baigė kalbėti, jo tinklas buvo baigtas. Paduodamas tinklą senoliui jis pasakė, kad šis voratinklis gali padėti žmonėms pasiekti užsibrėžtų tikslų, suprasti gamtą, išnaudoti idėjas, išpildyti sapnus.

Senolis perdavė viziją savo žmonėms ir nuo tos dienos kiekvienas Lakota genties narys turėjo savo rankomis nupintą Sapnų Gaudyklę. Visi žinojo, kad gražūs sapnai ir geros mintys lengvai pralįs pro skylę centre, o košmarai ir blogi sapnai įstrigs tarp „voratinklio“ gijų ir ištirps pirmuosiuose ryto spinduliuose.

 

One Response

  1. Laba diena, ar parduodate sapnų gaudykles?

Leave a Reply